Seria światłowodowych konwerterów szyfrujących CFO zapewnia ochronę ruchu Ethernet i pełną ochronę przed nieautoryzowaną próbą uzyskania dostępu do sieci operacyjnej.

 

Zabezpiecz swoje połączenie sieciowe

Dzięki światłowodowym konwerterom szyfrującym z serii CFO od Teleste można zabezpieczyć sieć przed włamaniami i zapewnić bezpieczną komunikację IP / Ethernet. Na przykład w przypadkach, gdy kamera IP lub inne urządzenie IP znajduje się poza bezpiecznym obszarem, istnieje potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa sieci i systemu. Niezabezpieczona sieć Ethernet może być podatna na ataki hakerów i niepożądanych operacji, a zatem sprzęt jest podatny na nieautoryzowany dostęp, dlatego często potrzebna jest dodatkowa ochrona sieci.

 

Ochroń sieć przed włamaniem

Światłowodowy konwerter szyfrujący serii CFO zawiera kilka wbudowanych funkcji chroniących komunikację Ethernet w twojej sieci. W przypadku sabotażu urządzenia lub nieoczekiwanych zmian w działaniu mediów sieć jest ekranowana przez automatyczne wyłączanie łącza po stronie odbiorczej. Administrator może zdalnie przywrócić połączenie i odblokować wszystkie alarmy. Ponadto łączność między urządzeniem brzegowym a pomieszczeniem wyposażenia jest szyfrowana i ponownie przetwarzana w celu zapewnienia pełnej ochrony sieci Ethernet.

 

Bezpieczeństwo nawet w bardzo wymagających warunkach

Światłowodowy konwerter szyfrujący serii CFO został zaprojektowany do niezawodnej pracy w trybie 24/7 przy szerokim zakresie temperatur pracy od -34 ° C do + 74 ° C. Dzięki wymiennym SFP łącze obsługuje różne wymagania dotyczące sieci i okablowania, w tym zarówno optyczne, jak i CAT5/6.

Światłowodowy konwerter szyfrujący serii CFO składa się z dwóch jednostek. "Odbiornik" działa jako wzorzec łącza i zwykle znajduje się w siedzibie klienta w sieci LAN. Kompaktowy "nadajnik" może być umieszczony np. wewnątrz obudowy kamery IP. W przypadku instalacji scentralizowanej łącze zawiera także odbiornik karty rack. Karta odbiorcza łącza jest kompatybilna z mechanikami serii Teleste CFO, a dla scentralizowanej instalacji kilka jednostek można łatwo umieścić w istniejących wdrożeniach szaf CFO.

Pliki do pobrania:

CFO - Światłowodowy konwerter szyfrujący - Karta katalogowa